Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ennyi volt az Apple-sztori?

Az elmúlt két-három évben a technológiai szektoron túl a részvénypiacot is meghódította az Apple.  Ez a vállalat volt a világ legnagyobb kapitalizációjával rendelkező cége, részvényei jelentős súllyal szerepeltek a NASDAQ indexében, valamint krőzusi készpénzállománnyal büszkélkedhettek.

Steve Jobs halálával azonban az Apple motorja is leállt, ugyanis az új vezetés alatt elmaradnak a forradalmi újítások. Ezzel párhuzamosan a szektortársak egyre nagyobb veszélyt jelenenek az amerikai vállalatra.

A Goldman Sachs többek között emiatt vette le vételi ajánlásai közül az iPhone gyártóját kedden. Indoklásuk között szerepelt az is, hogy a vállalat nem képes már új felhasználói csoportot megszólítani, és a jelenlegi piaci versenyben egyre inkább romlani fog az árrés mértéke. Ebből adódóan pedig az eddigi szédületes növekedési ütem sérülni fog.

Ha végig gondoljuk az érveket, reálisnak tűnik a nagybank vélekedése, miszerint az utóbbi években rohamtempót diktált a vállalat. Ennek köszönhető, hogy számos gazdasági sikert könyvelhetett el a vállalat. Azonban, hogy tényleg ennyi volt-e a növekedési sztori, az a vállalat vezetésén múlik. Elérkezetek ugyanis egy olyan ponthoz, amikor mérlegelniük kell, mi lenne jobb?  Újból kísérletet tenni a vállalat felpörgetésére, vagy átvezetni az Apple-t az érett cégek csoportjába, ahol már nem a kétszámjegyű növekedés és rekordszintű értékesítés számít, hanem a stabil, konzervatív vezetés, a piac számára is kiszámítható eredményességgel.

Egy azonban biztos. Halkul az Apple körüli hisztéria...

 

 

 

1 Tovább

Óvatosan az Apple-lel!

Bár az Apple napokban megjelent gyorsjelentése alapján látványosan növekedtek a bevételek, a cég mégis csalódást okozott. Az iPhone-ról ismert cég bevétele 36 milliárd dollárra - több mint 7880 milliárd forintra - rúgott, ami minimálisan meghaladta a várakozásokat.

A nyereség soron azonban az elemzők többet vártak, a részvényenkénti profit 8,67 dollár lett, szemben a 8,8 dolláros előrejelzésekkel. Ez utóbbi adattal csalódást okozott a befektetőknek a cég, amely egyébként irdatlan mennyiségű, 120 milliárd dolláros készpénzállománnyal rendelkezik.

0 Tovább

Elkaszálták a Samsungot

Igen komoly mozgást hozott a mobilgyártók tőzsdei jegyzésében a Samsung - Apple perben született hétvégi ítélet, amelynek értelmében a dél-koreai cég bő 1 milliárd dolláros kártérítést kénytelen fizetni tengerentúli konkurensének, mivel az esküdtek szerint az amerikai vállalat több készülékét lemásolta.

Az nem meglepő, hogy a döntést követő első kereskedési napon a Samsung majd 8 százalékot zuhant (bár az esés mértéke itt is túlzónak tűnhet, hiszen a cég értéke így 12 milliárd dollárral csökkent), illetve hogy az Apple majd 2 százalékkal erősödött, az események azonban a szektor többi cégének tőzsdei teljesítményét is erősen befolyásolták.

A Samsunghoz hasonlóan Androidot használó kínai ZTE is bő 7, míg a szintén a Google operációs rendszerére építő HTC 2 százalékkal értékelődött le, elsősorban azért, mert készülékeikben használnak olyan újításokat, amelyek miatt a bíróság most kártérítés fizetési kötelezettségre ítélte a Samsungot. Ezzel szemben a Nokia, amely okostelefonjait már a Windows szoftverével árulja, 8 százalékkal erősödött.

0 Tovább

Trónfosztás a piacon

Az Apple-részvény drágulása miatt a világ legértékesebb vállalata lett a cég. A csúcsdöntéssel a Microsoft rekordja lett a múlté.

Az utóbbi években a tőkepiac egyik sikervállalata, az Apple történelmi csúcsot döntött. A cég Apple árfolyama hétfőn 660 dollár felett zárt, amire korábban soha nem volt példa.

Ennek eredményeként a cég kapitalizációja, vagyis tőkeértéke 623,5 milliárd dollárt tett ki. Ez forintra fordítva hihetetlenül nagy összeget jelent, összesen 138,4 ezer milliárd forint, ami az éves magyar GDP töbszörösének felel meg.

0 Tovább

Csak röhögünk az Apple-Samsung csatán?

Nincs mit tenni, az Apple iPadje a bíró szerint is sokkal "coolabb".

Sok esetben már eddig is a komolytalanság határát súrolták a nagy technológiai cégek szabadalmi perei, mostanra azonban egyértelműen a nevetséges kategóriába csúsztak át a jogi akciók.

Mindez pedig egy Colin Birss nevű brit bírónak köszönhető, aki - minden bizonnyal precedens teremtve - azzal utasította el az Apple egyik keresetét, hogy a cég iPadje sokkal "coolabb", mint a támadott konkurens termék. Mindezt ráadásul a legfelsőbb bíróságon.

Az almás cég egyébként a nagy versenytárs Samsung egyik táblagépéről állította, hogy saját termékének másolata, azaz a dél-koreai vállalat szabadalmi jogokat sértett a tablet piacra dobásával, a leleményes bírónak azonban döntésével sikerült mindkét fél számára kiosztani egy jókora pofont. Bár a Samsung üdvözölte a döntést, feltehetőleg maradt némi keserű szájíz az ítélet kihirdetése után.

0 Tovább
«
123

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek