Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Részvénybe ragadt? Van megoldás!

Biztosan Önnel is előfordult már, hogy egy-egy részvény befektetésétől csak úgy tudott megszabadulni, hogy el kellett könyvelnie egy nagyobb veszteséget. Pedig vannak ilyen helyzetre is megoldások, amikkel érdemes lehet tisztában lenni, mielőtt azt a bizonyos BUY gombot megnyomjuk.

Az opciós piac számos lehetőséget biztosít a befektetőknek, amikkel kiegészítve egy-egy részvény befektetést, képesek vagyunk növelni eredményességünket.
Amennyiben hiszünk egy adott cég részvényeiben, és hosszabb távon szeretnénk azt tartani, fel kell készülnünk, hogy időközben komoly veszteségek is kialakulhatnak portfoliónkban. Annak érdekében, hogy ezt csökkentsük érdemes opciók után kutakodni.
Erre a következő lehetőségünk van. Részvény állományunkra egy meghatározott árfolyamon
eladási kötelezettséget vállalunk. Ennek esetében egy Call opciót adunk. A kötelezettség vállalásért egy adott prémiumot kapunk a piacon. Abban az esetben, ha az opció lejáratakor a részvény árfolyama nem éri el az általunk meghatározott szintet, a prémiumot teljes egészében eltehetjük, és eladhatjuk a következő határidőre a call opciót.

Nézzünk erre egy példát:

Részvény: Facebook

Vételi árfolyam: 31,03 USD

Vételi darabszám: 100

Opció típusa: Call, február 22.-ei lejárattal, 34 dolláros eladási kötelezettséggel

Opciós prémium: 86 dollár

Amennyiben nem éri el a 34 dolláros árfolyamot a Facebook részvénye, úgy a 86 dolláros prémiumot eltehetjük, és megismételhetjük az előző folyamatot. Rosszabb esetben azonban járhatunk úgy, hogy az opció lejáratakor részvényünk árfolyama a vállalt eladási szint felett van. Ekkor a következő képen nézne ki pozíciónk értéke:

Dátum: 2013. február 22.

Facebook árfolyama: 35 USD

Opción elszenvedett veszteség: 14 USD

Részvényen elért nyereségünk: (34 USD-31,03 USD)*100 db=297 USD

Nettó nyereségünk: 283 USD

Hozam: 9,1%

Jól látható tehát, hogy az ilyen típusú megoldások sokban segíthetik egy befektető munkáját. Érdemes tehát nyitott szemmel járni, és kutatni a megoldások után. Az alábbi példa a Covered Call stratégiák közé tartozik.

0 Tovább

Facebook-őrület volt a piacon

Újból a Facebook volt az amerikai tőzsde főszereplője, ezúttal látványos drágulást produkált a papír - meglepetésre.

A Facebook-részvény mindig tud újat hozni a piacra. A szerdai kereskedés során jelentős, bő 12 százalékos áremelkedéssel zárta a napot, a tőzsdezárás utáni kereskedésben pedig további 1 százalékot termelt.

Tette ezt annak ellenére, hogy a befektetők a kereskedés előtt esésre számítottak. Az árcsökkenés azért lett volna indokolt, mert lejárt több mint 800 millió részvényre vonatkozó eladási tilalom, amelyet a májusi kibocsátáskor szabtak meg. A határidő lejárta azzal fenyegetett, hogy az eddig értékesítési korlátozás alá kerülő részvények tulajdonosai piacra dobják a papírjaikat, ezzel pedig meredek lejtőre teszik a részvényeket.

0 Tovább

Megtalálták a Facebookot

Az elmúlt napok egyik sztárja a Facebook volt a tőzsdéken. A gyorsjelentés utáni látványos emelkedés azonban még mindig kevés.

A napokban tette közzé negyedéves adatait a közösségi oldaláról ismert Facebook, amelynek tőzsdei bevezetéséről a Solar Radar többször is megemlékezett. A negyedéves jelentés szerint sokat javított a cég, ami elsősorban a mobilágazatnak köszönhető: az előző negyedévben elért 10 millió dolláros bevétel tizenötszörösére nőtt.

Az eredményeknek örültek a befektetők, már a gyorsjelentés megjelenését követő, zárás utáni elektronikus kereskedelemben jelentős többletet ért el a Facebook-részvény, majd a szerdai rendes tőzsdei forgalomban közel 20 százalékkal 23 dollár fölé emelkedett a jegyzés.

0 Tovább

Facebook: jöhet az újabb pofon

Bár tőzsdei rajtja óta eddig is bő 45, az első nap felállított mindenkori csúcshoz képest pedig majd 55 százalékot zuhant a Facebook részvények jegyzése, nem kizárt, hogy a kisbefektetők számára az igazi feketeleves csak most jön.

Csütörtöktől ugyanis fokozatosan megszűnik a kibocsátás előtt részesedést szerző tulajdonosok részvényeladási tilalma, s amennyiben a szakmai befektetők is elkezdik önteni papírjaikat, tovább zuhanhat az árfolyam.

Első körben - 91 nappal az elsődleges kibocsátás (IPO) után - szűk 270 millió részvény esetében szűnik meg az értékesítési korlátozás, ami azt jelneti, hogy akár már ma bő másfélszeresére ugorhat a piacon lévő papírok száma, az IPO során ugyanis alig több, mint kétszer ennyi részvényt értékesítettek. Ezt követően október közepén újabb 250 millió, egy hónappal később pedig 1,2 milliárd papír válik eladhatóvá, azaz alig három hónap alatt ötszörösére emelkedhet a közkézhányad.

0 Tovább

Kivégezték a Facebookot

Történelmi mélypontra zuhant a Facebook (FB) részvények jegyzése a társaság tőzsdei történetének első gyorsjelentését követően. A cég piaci értéke alig több, mint egy nap alatt 17 milliárd dollárral csökkent.

A társaság papírjai már csütörtökön, a gyorsjelentés előtt is gyengélkedtek: miközben a vezető amerikai indexek mind masszív pluszban zártak (a Nasdaq például 1,4 százalékkal erősödött), a Facebook lejtőre került. A csütörtöki pesszimizmust a Zynga előző napi gyorsjelentése okozta: a közösségi játékairól ismert társaság (amely szimbiózisban él a Facebookkal), ugyanis a várt nyereség helyett veszteségről számolt be, ezt pedig a befektetők igencsak rosszul fogadtak. A cég árfolyama 37,5 százalékkal szakadt csütörtökön, s húzta magával a FB-t is, igaz a közösségi oldal megúszta 8,5 százalékos eséssel.

Mármint a rendes kereskedést, az igazi pofon ugyanis csak a második negyedéves számok bemutatása után jött: a zárást követő kereskedésben újabb 11 százalékos mínuszban is megfordult a papír. Pedig a gyorsjelentésben közölt adatok nem okoztak csalódást: az egyszeri tételektől megtisztított részvényenként 12 centes profit, épp annyi, amennyit a szakértők vártak, az 1,18 milliárdos forgalom pedig a konszenzust is meghaladja 80 millióval. Ráadásul a reklámbevételek is magasabbak lettek a prognózisnál. A képet némileg árnyalja ugyan, hogy az egyszeri tételeket is figyelembe véve története első veszteséges negyedévét volt kénytelen elkönyvelni a vállalat, valószínűleg azonban nem ez keserítette el a befektetőket.

0 Tovább
«
12

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek