Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Látod, hallod? Dagadnak a pénztárcák

Gondtalan élet vár többek között az állatorovosokra, hallásszakértőkre, szemészekre - rájuk lesz nagy kereslet ebben az évtizedben a tengerentúlon. Álomfizetéssel számolhatnak az átlagdolgozóhoz képest.

Legalább harmadával növekedhet a 2020-ig terjedő időszakban például az amerikai állatorvosok fizetése - derül ki a Business Insider által idézett listából, amely felsorolja a legnagyobb fizetésemeléssel kecsegtető mesterségeket.

A szóban forgó hivatást választó emberek a jelenlegi több mint 33 ezer dolláros - 7,4 millió forintos - éves amerikai átlagfizetésnek közel duplájára számíthatnak.

0 Tovább

Csere a gazdaglista dobogóján

A ruhaboltláncból élő Gaona átvette Warren Buffett-től a harmadik helyet a milliárdosok listáján.

Helycsere volt a Bloomberg leggagazdagabb üzletembereket felsoroló rangsorában. A listavezető mexikói milliárdos, Carlos Slim vagyona 1,5 milliárd dollárral 73,3 milliárdra apadt, az év elejéhez képest még így is vastagon jól járt, 18,5 százalékos növekedést mondhat magáénak.

A Microsoft alapítója, Bill Gates vagyona ezzel szemben nőtt augusztusban, 600 millió dollárral 62,9 milliárd dollárra rúgott az augusztus 31-én feljegyzett záróárak alapján. Júliusban és a korábbi hónapokban is harmadik helyezett Warren Buffett azonban próul járt, a Bloomberg indexe szeirnt nyilvántartott vagyona 400 millió dollárral 45,2 milliárdra apadt.

0 Tovább

Hányadikok vagyunk a benzinranglistán?

Egy tankolás Norvégiában 400 dollár, Venezuelában csak 3,51. Magyaországon pedig 264.

Bár az utóbbi három hónapban átlagosan 8 százalékkal mérséklődött a benzin ára, de világszerte jelentős különbségek vannak.

A Bloomberg 60 ország árait állította rangsorba, amely szerint Norvégiában a legdrágább a benzin, Venezuelában a legolcsóbb. A skandináv országban egy, a Bloomberg példájában szereplő Chevrolet megtankolása közel 400 dollár, a dél-amerikai államban mindössze 3,51 dollár ugyanez.

Vásárlóerő-paritáson mérve azonban Norvégia csak az 52. (A vásárlőerő-paritás, leegyszerűsítve azt mutatja meg, hogy a jövedelmi viszonyokhoz képest hogyan alakul a benzinár. Vagyis hiába a legdrágább a norvég benzin, az ottaniakat ez nem aggasztja, mert bőven van miből tankolniuk.) Az abszolút rangsorban Törökország a második, Izrael a harmadik, előbbi a vásárlóerő-paritáson mérve hetedik, utóbbi pedig 31.

0 Tovább

Újabb borús jóslat Magyarországról

A legfrissebb piaci előrejelzés is recessziót jósol 2012-ben Magyarországon.

A Bloomberg legfrissebb, 23 elemző megkérdezésével készült előrejelzése szerint az idén 0,8 százalékkal csökkenhet a magyar GDP. A szakértők egyúttal 75 százalék esélyt adnak annak, hogy Magyarország a következő 12 hónapban recesszióba kerül.

A héten megjelent becslés a sokadik recessziós jóslat a sorban. A Magyar Nemzeti Bank inflációs jelentésében szereplő gyűjtés szerint az OECD szakértői 1,5 százalékos visszaesést várnak.

A Reuters konszenzusa és az MNB prognózisa a Bloomberghez hasonlóan 0,8 százalékos hanyatlást jelez előre, az Európai Bizottság 0,3 százalékos mínuszt jósol. (Az IMF még áprilisban stagnálást jelzett előre.) A legoptimistább továbbra is a kormány, amely stagnálásra számít.

1 Tovább

Csúnyán elbántak a Blackberryvel

Bár a keddi kereskedés némi korrekciót hozott a Research In Motion (RIM) piacán, a BlackBerry okostelefonok gyártója továbbra is hatalmas gondokkal küzd, s feltehetően ez határozza majd meg a következő hetek mozgását is.

A RIM jegyzése hétfőn napközben tíz év óta először 10 dollár alá esett, 9,66 dolláron érte el a mélypontját, s innen ugyan visszakapaszkodott 10 dollár fölé, könnyen elképzelhető, hogy a kurzus nem tud megmaradni a kétszámjegyű tartományban. A részvény év eleje óta közel harmadával, az elmúlt egy esztendőben pedig 75 százalékkal értékelődött le.

Ennél is kiábrándítóbb a helyzet, ha az előző 4 évet nézzük: a társaság piaci kapitalizációja - amely most alig haladja meg az ötmilliárd dollárt - 2008-ban 84 milliárdon érte el mindenkori csúcsát, azaz a vállalat 94 százalékkal ér kevesebbet ma, mint a válság előtt.

A hosszú távú zuhanás okai: a cég piaci részesedése és eladásai is rohamosan csökkennek, aminek eredményeként a társaság jelenleg már masszívan veszteséges. Ráadásul hiába próbálta meg a cégvezetés átpozícionálni a BlackBerryt, szakértők szerint az értékesítés hanyatlása májusban is folytatódott, s ezt támasztja alá az is, hogy a vezérigazgató néhány napja jelezte a befektetőknek: a második negyedévben se várjanak pozitív eredményt.

0 Tovább
«
12

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek