Változatos hetet zárt a forint. A magyar deviza 290 forint alatti szinteken kezdte a hetet, ám a hét közepén gyengült. Az euró jegyzése 298 forintos szinteken is megfordult, majd fokozatosan lejjebb jött az árfolyam. Pénteken délután 291 forint alatt jegyezték az eurót, ami 0,6 százalékos gyengülést jelent a hétfői szinthez képest.

A régiós devizák is hasonló pályát futottak be a héten, de valamennyi megelőzte a forintot. A cseh korona 0,6 százalékkal erősödött az euróval szemben, ezzel első lett. A múlt héten a régiós devizák versenyében utolsó helyezést elérő román lej a második, 0,2 százalékos plusszal. A harmadik a zloty, minimális gyengüléssel.

A forint többieknél jelentősebb értékvesztésében szerepet játszott, hogy több nemzetközi befektető egyre bizonytalanabbnak látja az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal folytatandó hiteltárgyalások megkezdését és kimenetelét.

A következő napokban a megállapodásról szóló hírek és a nemzetközi hangulat lesz a meghatározó a forint számára. Az euróárfolyam várhatóan a technikai elemzés alapján látható 290 és 298 forint közötti sávban mozoghat, ha nem történik rendkívüli piaci esemény.

Amennyiben jó hírek látnak napvilágot külföldön és erősödni fog a kockázati étvágy a befektetők körében, az kedvezhet a forintnak, ahogy az is, ha előrelépés történik a hitelmegállapodás ügyében. Ellenkező esetben azonban inkább az említett tartomány felső határa felé indulhat az euró, amely hosszabb távon - a következő hetekben - akár 300 forint fölé is szaladhat, ha nem kerül kézzelfogható közelségbe az IMF-hitelmegállapodás.

Tekintse meg korábbi posztjainkat is!

Bevásárol a 10 000 milliárdos guru

India összecsapott a spekulánsokkal

Rákapott a világ a teára

Olcsóbb is lehetne a kóla

Elverték a forintot a társai


Luxus: akik még válságban is nyernek