Az elektromos autók, mobiltelefonok és táblagépek elterjedése vonzó célponttá tette a legkönnyebb, amúgy is méregdrága fémet. 

Széles körű ipari alkalmazásnak köszönhetően a legkönnyebb fém, a lítium ára 2000 óta megháromszorozódott, az iparág volumene elérte az évi 1 milliárd dollárt.

Mivel a lítium korántsem olyan gyakori, mint például a szilícium, bányászata, használata nagyon drága. A lítiumot kerámiák készítéséhez, valamint alumínium és egyéb fémek ötvözésénél is használják, a gyógyszeriparban is fontos alapanyag, manapság elsősorban a hibrid és elektromos meghajtású járművek gyártása felé tolódó autóipar dobja meg a keresletet.

1997-es bevezetése óta a Toyota 4 millió Priust értékesített és a táblagépek iránti kereslet is bőven túlszárnyalja a várakozásokat, az Apple idén több mint 107 millió iPadet tervez eladni. A következő ugrás 2016-17-ben várható az elektromos autók elterjedésével, elemzők szerint 2020-ig a lítiumigény megduplázódik.

A számok tehát jók, a lítium tündöklése mellett elhalványulnak a bizonytalansági tényezőkkel gazdagon ellátott ipari fémek, így jó célpont lehet olyan befektetők számára, akik a megújuló energiatermelésbe szeretnének invesztálni.

KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON IS

Korábbi posztjaink:

Példátlan számok a spanyoloktól


Robban a gázpiac, több százezer munkahely

Kifosztják a görög bankokat


Fogynak a marhák Amerikában

Közel 12 milliós bukó családonként

Ahol 36 millió forint egy VW Passat