Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mennyit érhet a Fehér Ház?

Most lesz az amerikai elnökválasztás. A korábbinál drágább ingatlanba költözhet be a győztes, akire fontos, a piacok teljesítményét meghatározó feladatok várnak.

Az Amerikai Egyesült Államok mindenkori elnökének hivatalos lakóhelye és munkahelyejelenleg többet ér, mint négy éve.

Egy ingatlanokkal foglalkozó weboldal becslése szerint a Fehér Ház jelenleg 284,9 millió dollárt ér, ami 1,5 százalékos emelkedést jelent a 2008-as 280,8 millióhoz képest. Az ingatlanárak Washingtonban feltehetően ezt követően is emelkedni fognak, egy év múlva 1,1 százalékkal többet érhetnek. Ráadásul vannak szerencsés környékek, ahol a válság hatására sem kerültek padlóra az ingatlanok árai.

0 Tovább

Fordulhat a kocka a élelmiszereknél

Az aszály miatt az idén meglépő kukorica árfolyama visszafordult, ha folytatódik a trend, akkor az élelmiszerek és az etanol ára is csökkenhet.

Az elmúlt két hétben esésbe fordult az élelmezési szempontból kulcsfontosságú kukorica, miután kiderült, hogy jövőre 77 éve nem csúcsra emelkedhet a termesztés. Az árcsökkenésnek lökést adott az is, hogy az elmúlt hetekben az árfolyamot magasba emelő időjárás is kegyesebb volt a kukoricával az amerikai földeken.

Szintén kedvező folyamat, hogy az olajár is csökkent, ez pedig a következő hónapokban visszafoghatja az etanoltermelést, amely szintén jelentős kukoricaemésztő ágazat. Ha jelenlegi várakozásokból indulunk ki, akkor a kukorica árfolyama 650 dollárcentre mérséklődhet, a korábbi 700-800 centes szintekről, vagyis az áresést meglovagoló shortolással szép eredményt lehet elérni.

0 Tovább

Euró: bizonyíték kell, nem ígéret

Némileg erősödött az euró arra a hírre (vagy inkább egyelőre pletykára), miszerint az Európai Központi Bank (EKB) a jövőben korlátlanul vásárolhat majd a bajban lévő eurózóna tagországok kötvényeiből.

A befektetői hangulat minden bizonnyal azért javult az információ kiszivárgását követően, mert korábban arról volt szó, hogy az EKB vagy összegszerű felső határt határoz meg, vagy egy hozamplafonhoz köti a beavatkozást (azaz lesz egy olyan hozamszint, amit kizárólag az illetékesek ismernek, és amelynél már biztosan lép a jegybank), ezek azonban korlátozták volna a központi bank mozgásterét.

Bár az euró az ilyen híresztelések hatására már hetek óta erősödik, komoly kérdés, hogy tényleges lépések nélkül meddig tartható az irány, azaz meddig érik be az invesztorok kizárólag ígéretekkel. A július végi - az EUR/USD keresztben is fordulatot hozó - Mario Draghi nyilatkozat óta ugyanis az EKB mást sem csinál, mint hogy a piaci hangulatnak megfelelően alakítja kommunikációját: néha az illetékesek tesznek néhány utalást valamilyen monetáris beavatkozásra, majd ha megfelelő a csillagok állása, nyilatkozataikkal ismét a távolabbi jövőbe helyezik a konkrét intézkedéseket.

0 Tovább

A németek nélkül még rosszabb lenne

Kedden a KSH megerősítette, amire számítani lehetett, Magyarország definíciószerűen is recesszióba került. Legfontosabb partnerünk is harmatosan teljesít, de legalább növekszik.

Nem okozott meglepetést a KSH kedden közzétett statisztikája, amely szerint éves szinten 1,2, negyedéves összevetésben pedig 0,2 százalékkal zsugorodott a magyar gazdaság.

Bár ezzel számolni lehetett, az adat kiábrándító képest fest Magyarországról, a hanyatlásban ugyanis számos dolog játszik szerepet. Az emberek nem vásárolnak, vagyis a belső fogyasztás nem hajtja a gazdaságot. Az ipart is csak az export tartja életben, a hitelezés takaréklángon pörög, beruházások pedig gyakorlatilag nincsenek.

A piac és a különböző nemzetközi szervezetek már régóta nem számolnak növekedéssel. Legutóbbi a Bloomberg tette közzé 23 elemző megkérdezésével készített prognózisát, amely szerint idén 0,8 százalékkal csökkenhet a magyar GDP. Ennél rosszabb teljesítményre számítanak az OECD-nél, a szervezet 1,5 százalékos mínuszt vár, az Európai Bizottság 0,3 százalékos csökkenéssel számol.

1 Tovább

Újabb borús jóslat Magyarországról

A legfrissebb piaci előrejelzés is recessziót jósol 2012-ben Magyarországon.

A Bloomberg legfrissebb, 23 elemző megkérdezésével készült előrejelzése szerint az idén 0,8 százalékkal csökkenhet a magyar GDP. A szakértők egyúttal 75 százalék esélyt adnak annak, hogy Magyarország a következő 12 hónapban recesszióba kerül.

A héten megjelent becslés a sokadik recessziós jóslat a sorban. A Magyar Nemzeti Bank inflációs jelentésében szereplő gyűjtés szerint az OECD szakértői 1,5 százalékos visszaesést várnak.

A Reuters konszenzusa és az MNB prognózisa a Bloomberghez hasonlóan 0,8 százalékos hanyatlást jelez előre, az Európai Bizottság 0,3 százalékos mínuszt jósol. (Az IMF még áprilisban stagnálást jelzett előre.) A legoptimistább továbbra is a kormány, amely stagnálásra számít.

1 Tovább
«
123

Radar

blogavatar

Beszámolók, kommentárok az árutőzsde izgalmas mindennapjairól, árutőzsdei brókerektől

Utolsó kommentek